TheIstanbuler

Kral(Burger) Çıplak

Geçmişe duyulan özlem ve unutamadığım o lezzet bugün beni aniden arabayı sağa kırıp parkederek Etiler’in girişindeki küçük büfede bulmama sebep oldu kendimi.

Eski ofisime yakınlığı ile tanıştığım Kral Burger o dönemde hızlı öğle yemeği seçeneklerimin başında gelirdi. Cheeseburger ve Kralburger şeklindeki sadece iki ama daha fazlasını aramadığınız kısıtlı bir menüye sahip. Üç katlı ekmek, iki köfte, peynir, dana jambon ve 3 sosun (domates, zeytin ezmesi ve acı sos) karışımıyla hazırlanan Kral Burger’den aldığınız lokmayı çiğnerken bir yandan hangi malzemenin daha baskın olduğuna karar veremiyor bir yandan da hepsinin bir araya gelerek oluşturduğu tek ve farklı tat karşısında dumur oluyorsunuz. Aynı bir şarabı yudumladığınızda aromalarını ayrıştırmaya çalışmanız ve sonuçta ortaya çıkan lezzetin sizi hayran bırakması gibi üstün bir tecrübe yaşıyorsunuz.

Son dönemlerin en popüler yeme içme mekanlarından olan Burger zincirlerinden farklı olarak basit bir büfe dekorasyonuna sahip ve ikinci bir şubesi yok. Yine de kendine has lezzeti ile diğer rakiplerinin menüsüne “çakma kral” seçeneğiyle girmiş bir İstanbul fenomeni.

20121230-231719.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on December 30, 2012 by in Yeme/İçme, İstanbul İçi and tagged , , .

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

%d bloggers like this: