TheIstanbuler

Özgür Masur ile Modanın Kalbine Yolculuk

20130131-211108.jpg

İnternet alışveriş sitelerinden birinde arkadaşımın bir değerlendirme formunu doldurmasıyla başladı herşey. Davetiyesi tek kişilik olduğu halde bensiz çıkmayacağını(:p) belirttiği için formu doldurmamama rağmen davetliydim Özgür Masur tanışma toplantısına. Olay mahalli neresi? diye sordum: “RoomTeşvikiye” dedi.

Açılışını instagramdan takip ettiğim mekan Türkiye’nin ilk moda showroom’u. Yani yaklaşık 15 moda tasarımcısı koleksiyonlarını burada sergileyebilecek. Tek tek tasarımcıların ofislerini gezmektense butik ve portatif tasarım merkezi oluşturmuşlar. Mekan showroom özelliğinin yanısıra moda danışmanlığı almak isteyen ya da moda tanıtımı yapmak isteyen herkese açmış kapılarını.

Mekana vardığımızda tüm Trendyol ekibi, RoomTesvikiye evsahibesi ve Özgür Masur sıcak bir karşılama sergilediler. Ardından hepimiz tek tek kırmızı halı pozlarımızla fotoğrafçıya gülümsedik. Koleksiyonları incelememizin ardından Özgür Masur hem Trendyol için hazırladığı hem de haute coutre koleksiyonlarının hikayesini paylaştı bizimle.

Sadece gold üyeleri için düzenlenen bu gecede internet alışveriş siteleri ve sistemi hakkında geribildirimler de paylaşıldı. Bu tip sitelerde sadece tasarım kategorisini inceleyen ben, siteyi bu anlamda daha efektif nasıl kullanabileceğimi öğrenmiş oldum yani organizasyon amaçlarından birine ulaşmış, katılımcılarda farkındalık yaratmış oldu.

Kartvizit alışverişinin ardından hem Trendyol sayfasını daha çok ziyaret etmeye, hem Özgür Masur koleksiyonlarını bana da hitap ettiği için incelemeye, hem de böylesine keyifli bir mekan olan RoomTeşvikiye’deki aktiviteleri takip etmeye karar vermiştim bile.

Yolunuz Nişantaşı’na düşerse showroomu ziyaret edip birçok tasarımcıya yakın temas etme fırsatı bulabilir, kendileri ve koleksiyonları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ne de olsa Türkiye’nin moda kalbi burada atıyor.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on January 31, 2013 by in Alışveriş and tagged , , , , , .

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

%d bloggers like this: