TheIstanbuler

Assos seni çağırıyor!

Denizi mükemmel olsun, sessiz sakin olsun, romantik olsun, popüler olmasın, yakın olsun, iklimi güzel olsun, yemesi içmesi lezzetli olsun, dejenere olmasın mı dediniz? O zaman Assos sizi çağırıyor. Haftasonu ile birleştirdiğiniz kısa deniz tatilleriniz için ideal lokasyonu buldunuz demektir.

Hep duyup denk getirememişken bu yaz başında ayak bastım Assos’a. Gün kaybetmemek için gece yola çıkmış ve karanlıkta varmıştık Behram Otel’e. Tatilimizin sonuna kadar iyiki burada kalmışız dediğimiz bir otele vardığımızın o an farkında değildik tabi.

Sabah etrafı keşiften hemen önce otelin önündeki kendi restaurantında kahvaltımıza oturduk. Ve işte köy kahvaltısı endamıyla önümüze diziliyordu serpme kahvaltılıklar. Servisten tüm tatil boyunca çok memnun kalacağımızı da o sabah hissettik. Hava biraz rüzgarlıydı ama daha deniz konusunda fikrimiz yoktu, evet otel denize sıfırdı ancak küçük bir tekne limanı vardı önünde. Otele ait iskele ise dalga kıranların oluşturduğu limanın hemen bittiği noktadaydı ve otele 2 dakika yürüme mesafesindeydi sadece.

assos

assos iskele

İskele koyu denilen bu mevkiide 3-4 tane otel bulunuyor ve hepsinin deniz üzerinde kendisine ait iskelesi var. Aklınıza popüler iskele beach’lerindeki gibi partili, müzikli ortamlar gelmesin. Sakin sakin herkesin kitabını okuduğu, uyuyabildiği, başbaşa muhabbet edip, içkisini yudumlayabildiği iskelelerden bahsediyoruz. Bütün gün denizin tadını çıkardıktan sonra akşamları yapabileceğiniz tek aktivite ise rakı-balık sofranıza oturup denizdeki balıkları besleyerek iklimin keyfini çıkarmak. Bir de market bile bulamadığınız koyda yer alan iki dondurmacıdan birinden dondurma alıp serinlemek. Tabi akşam yemeğinde yediğiniz taze balıklar ve mezelerden midenizde yer kalırsa.

Yapılabilecek bir diğer aktivite ise birkaç km ötedeki köy merkezine gidip yemek yemek ya da köy kahvesinde kumda pişen kahvenizi yudumlamak olabilir. Ufak hediyelik eşyaların da satıldığı bu merkezde 1-2 saat takılabilirsiniz.

assos koy

kumda kahve

Farklı günlerde denizi ile ünlü Kadırga koyu’na gitmek de alternatiflerden bir tanesi ancak hizmetinden memnun kalabileceğiniz mekan bulmak çok mümkün olmayabilir, bir de İskele Koyu’na göre daha gürültülü bir yer olduğundan sadece çok methedildiği için denizine girip kendi otelimize geri döndük.

Üçüncü günün sonunda da “yaaa, Assos ne kadar güzeldiiii” diye diye döndük İstanbul’a.

2 comments on “Assos seni çağırıyor!

 1. Mj Rdn (@mj_rdn)
  August 3, 2013

  cok guzel yazi.. ben de Asos’un sesini duyuyorum sanki gel diyor.

  • gultentekiner
   August 3, 2013

   Tesekkurler, sessizligi insanin kulagindan gitmiyor gercekten:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on July 31, 2013 by in Seyahat/Gezi, Yurtiçi and tagged , , , , .

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

%d bloggers like this: