TheIstanbuler

Bebek Şenliği 2013

bebek senligi

Bu sefer erken haber veriyorum. Garden Sale 2013 yazımda bahsettiğim ve İstanbul’da kaçırmamanız gereken aktivitelerden bir diğeri ise Bebek Parkı’nda düzenlenen Bebek Şenliği! Her sene Haziran ayında organize edilen ancak bu sene Eylül ayına ötelenen şenlik 3 gün 3 gece sürecek. 13 Eylül Cuma günü saat 10:00’da başlayacak etkinlikte çok fazla sayıda tasarım atölyesinin stantlarından alışveriş yapıp, yeni tatlar deneyerek hafta sonu Boğaz’ın keyfini çıkarabilirsiniz. Beşiktaş Belediyesi ve Bebekliler Derneği tarafından organize edilen şenlikte DJ performansları, canlı konserler ve yiyecek içecek markalarının sunumları ile alışverişe doyacaksınız.

Vintage ürünlerden, dünyaca ünlü markalara, ünlü modacılardan, yıldızı yeni yeni parlayan moda tasarımcılarına bir seferde ulaşabileceğiniz organizasyonda, alışverişe düşkünseniz ufkunuz açılacak. Değilseniz ve yine de yolunuz düştüyse de bir şeyler almadan geçemeyeceksiniz. Her bütçeye her zevke uygun ürünler bulabileceğinizden eminim.

Hafta sonu, alışveriş, Boğaz deyince doğal olarak bir İstanbullunun ilk aklına gelen trafik sıkıntısı oluyor. Olmalı da. Ciddi bir kalabalığı misafir edecek Bebek Şenliği’ne gitmek için benim önerim araçlarınızı çevre semtlere park edip muhtemelen de güzel olacak havada güzel bir yürüyüş yaparak ulaşmanız.

İzlenimler 2013

Yukarıdaki yazının yayınlanma tarihi 9 Eylül’dü ve organizasyon öncesinde bilgi verme niteliğinde idi. Yeni bir post yazmak yerine izlenimleri de aynı yazının altına ekleyerek bütünlük sağlamaya çalıştım. İlk defa geçen sene katıldığım bu organizasyondaki genel yorumlar bu seneki katılımın ve ilginin azlığı yönünde idi. Bunda içinde bulunduğumuz sosyal/siyasal konjonktürün de etkisi olduğunu düşünüyorum. Zaten her sene yapıldığı tarihten 3 ay sonraya ertelenmiş olması da yine bu sebeplerdendi.

bebek senligi 2013 (7)

Katılım beklenenden az da olsa trafik yine çoktu. Geçen sene stant sayısı oldukça fazlaydı ve parkta tek bir boş alan kalmamıştı yeni bir tane daha koymaya. Bu sene de belli başlı tasarımcılar yerini almıştı ancak genel havadan mı, tarihten mi yoksa içki servisinin kısıtlanmış olmasından mı bilinmez, beklediği ilgiyi göremedi şenlik. Yine aldığım bir duyuma göre bu tip organizasyonlara katılıp stant açmak da oldukça maliyetliymiş.

Genel olarak takı tasarımcıları damgasını vurdu bu sene şenliğe. Asıl amacı normal şartlarda ulaşması zor olan ve bilinirliği nispeten az olan isimlere ulaşmakken bijuteri pazarına dönüşüverdi birden. Yeni tasarımcılarla tanışmaktan ziyade daha önceden bildiğimiz bir iki stanta bakınıp çok da alışveriş yapamadan döndük. Şenlik amacına ulaşamadı maalesef. Demek ki neymiş organizasyon şenliği vezir de eder rezil deJ

bebek senligi 2013 (10)

Geçen sene böyle miydi halbuki, aklınıza gelebilecek tüm popüler yeme/içme mekanları stantlarını açmış, “gerçekten tasarımcı” diyebileceğiniz katılımcılar ürünlerini sergilemişti alışveriş severlere. Bu sene de aralarında yok değildiler ama genel memnuniyetsizlikten nasiplerini almış oldular.

Hadi ben kötü bir moddaydım, ben burun kıvırdım diyelim, üşenmedim kalktım ertesi gün yine denedim şansımı. Yok olmadı bebek şenliği beni mahcup etti bu seneL umarım bu algıyla önümüzdeki sene daha da ruhunu kaybetmez şenlik.

bebek senligi 2013 (9)

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on September 9, 2013 by in Alışveriş and tagged , , , , .

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

%d bloggers like this: