TheIstanbuler

Crate & Barrel Türkiye

Amerika’dan önce Dubai’de tanıştığım ve her seferinde bu kadar eşya buradan Türkiye’ye taşınır mı ki diye üzgün suratla çıktığım Crate and Barrel dün Zorlu Center’da kapılarını müşterilerine ilk defa açtı. Türkiye’deki ilk mağazasını Akasya Acıbadem AVM’de açacağı duyuruldu ancak ikinci ve daha büyük mağazası ile Mayıs ayı sonunda Anadolu Yakası ile tanışıyor olacak.

20140511-094920.jpg

Çıkış noktası dizayn ürünlerini satın alınabilir fiyatlarla alıcıyla buluşturmak olan mağaza, aslında konseptiyle bize uzak değil. Mudo Concept, Paşabahçe ya da Habitat’a alternatif/rakip olacak gibi görünüyor. Koltuk takımlarından banyo eşyalarına, yatak odasından aklınıza gelebilecek en ufak mutfak eşyasına kadar bir evin ihtiyacı tüm ürünleri mağazada bulabilirsiniz. “Wedding List” konseptini de yaygınlaştırmak gibi girişimleri bakalım ülkemizde ne kadar tutacak.

20140511-095028.jpg

Fiyatlar Amerika fiyatlarının birazcık üzerinde. Bunu da kargo bedeli olarak düşünebilirsiniz. Zaten önümüzdeki günlerde internet satışı da Türkiye için başlamış olacakmış. Türkiye’de şimdilik sadece teşhirdeki ürünlerin deposu var, yani gördüğünüz bir koltuğu farklı renkle kaplatmak şu an için mümkün değil. Ya da beğendiğiniz bir ürünün TR’de olmayan bir mobilya türüyle yapılmış olanını online sipariş verip mağazadan teslim alabileceksiniz. Tabi dediğim gibi Amerika fiyatının üzerine kargo maliyetini ekleyerek.

3D Room Designer aplikasyonu ile de dilerseniz fotoğrafını çektiğiniz odanızı ya da uygulamanın içindeki oda tiplerini, bir iç mimar edasıyla Crate&Barrel ürünleri ile döşeyebiliyorsunuz.

20140511-095117.jpg

Kalabalık bir satış kadrosu var. Ancak yoğun bir eğitimden geçtikleri belli. Hem sizi sıcak bir şekilde karşılıyorlar ve çok ilgililer hem de ürünler ve süreçler hakkında çok bilgililer, iyi hazırlanmışlar.

New York’ta gördüğüm anda bu içki dolabını uçağa şöyle taşırım diye komik gözümde canlandırmalar yaşamışken aynı ürünü başka renkle olsa da Türkiye’de görmek hoşuma gitti. Kanada, Dubai, Singapur’dan sonraki durak olarak Türkiye’ye de uğradığın için teşekkür ederiz Crate & Barrel.

2 comments on “Crate & Barrel Türkiye

 1. mj
  May 12, 2014

  Amerika dekorasyonda koyu renklerin tercih edildiği bir ülke. (Nedense.) Renk konusunda pek uyuşamasakta tasarımlardaki sadelikte %100 uyuştuğumuzu söyleyebilirim. İnternet satışının olması benim gibi istanbul dışındaki istanbulerlar için çok güzel haber 😉

  • gultentekiner
   May 12, 2014

   Belki de ben toprak tonlarini sevdigim icin bana cok cazip geliyor:) internetten satis yapmasi daha da guzel haber, aplikasyonu da oldukca basarili, tavsiye ederim;)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on May 11, 2014 by in Alışveriş and tagged , , , , .

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

%d bloggers like this: