TheIstanbuler

Karemel Bakery

Karemel Bakery’nin davet mailini aldığımda hiç bu kadar profesyonel ve arkası dolu bir iş modeli ile karşılacağımı ummamıştım. #NoSugar (şekersiz) günlerimin başladığı zamanlara denk geldiği için de davetlerine icabet etmem biraz zaman aldı. Buna hiç gerek yokmuş. Ne zamanki kapısından girip, segilenen lezzetlerin önüne geldim; ilk soruma (Şekersiz tatlı kurabiyeniz var mı?) aldığım tatmin edici cevapla bir anda çok mutlu oldum. Aslında yaptıkları işin özü; sağlıklı yaşamla eğlenceli tatları biraraya getirmek.

20140528-231634.jpg

Karemel Bakery bir aile işletmesi. Oğulları Can’ın önderliğinde tüm aile el atmış mekanı yaşatıyorlar. Butik fırıncılıkta tüm detayların düşünüldüğü, Etiler’in merkezinde yer alan bir cafe. Bireysel müşterilerinin yanı sıra kurumsal müşteri portföyleri de şirketlerden ve restaurantlardan oluşuyor.

Butik bir mekandan beklenileceği üzere ürünlerde kendi damak zevkinize uygun şekilde sipariş verdiğinizde bunu temin etmeye oldukça açıklar. Kendi spesiyallerinin başında ise naneli kurabiyeden, haşhaşlı veya tahıllı kurabiyeye; tatlı olarak kestaneli, havuçlu tarçınlı, incirli cevizli daha bir çok çeşit geliyor.

20140528-231728.jpg

Karemel’i özel yapan bir diğer nokta kullandıkları ürünler. Kurabiyelerin içindeki çikolata Belçika çikolatası, çoğunun içinde şeker yerine stavia bitkisi kullanılıyor. Danıştıkları iki beslenme uzmanı sayesinde sağlıklı ve hem göze hem damağa hitap eden lezzetler yaratmışlar. Marlenka denilen Çek pastasına kaç butik fırında rastlarız bilemiyorum ama Karemel her daim dolabında bulunduruyor.

Kurabiye ve pastalar dışında klasik sabah Türk kahvaltısına ek olarak öğle menüsü için de pizzalar, sandviçler, salatalar ve sınırlı sayıda et yemeği servis edebiliyorlar.

20140528-231815.jpg

Dekorasyonda gri ve beyazın hakim olduğu mekanda insana güven veren ince detaylar düşünülmüş. Böyle bir mekanda insanın aklına acaba içeride ne kadar hijyenik bir ortamda çalışıyorlar sorusu gelmez bile. Masa kapasitesi bir butik fırından beklenilenin üzerinde. Hem açık hem kapalı alanda oturma imkanı sözkonusu.

Mekan işletmeciliğinde deneyimli olmalarının avantajını kullanarak butik bir fırından çok fazlasını ve bir iş modelini hayata geçirmişler. İyi ki de geçirmişler, 5 çayı için sağlık atıştırmalıklar için oldukça iddialı bir alternatif olmuşlar. #NoSugar günlerimi sürdürürken buna destek olabilecek bir mekan ve mekanın sunduğu ürünlerle tanıştığıma çok mutluyum.

 

Adres: Akatlar Mah. Zeytinoğlu Cad. Selçuklar Sk. No:13/A Etiler

(0212) 352 8550

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on May 26, 2014 by in Yeme/İçme, İstanbul İçi and tagged , , , , , , .

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

%d bloggers like this: