TheIstanbuler

Plus Kitchen

Değişik bir konsept mi arıyorsunuz? Hep aynı mekanlar, aynı menüler, aynı dekorasyon mu diyorsunuz. O zaman henüz Plus Kitchen ile tanışmamışsınız demektir. Sağlıklı, lezzetli, doğal, tasarım, özgün, amatör kelimelerini okudukça gözünüzde canlanan mekan nasıl bir yer ise, Plus Kitchen’da tam öyle bir yer.

Dekorasyonda yumuşak renkli tonların kullanıldığı mekan içeri girer girmez taze bir atmosfer sağlıyor. Ahşap, cam ve porselen ürünler ise doğallığı yansıttıkları en önemli araçları. Logoda, peçetelerde, ürünlerin üzerinde kullandıkları turkuaz renk ahşaba o kadar yakışmış ki bütünüyle gözü yormayan bir ortam yaratılmış.

IMG_0944-0.JPG

Mekanda self-servis uygulaması var. Pazarlardan tanıdığımız meyve-sebze kasalarının minyatürlerini servis tepsisi olarak kullanıyorsunuz. Menü ise sağlıklı beslenme alternatifi arayanlar için oldukça zengin. Çorbalardan, zeytinyağlılara, salatalara kadar genelde zeyntiyağlı kullanımı ve sağlıklı beslenme kuralı gözönünde bulundurularak hazırlanmış. Kendi hazırladıkları meyve suları, yeşil çaylarda ve tüm tatlılarda şeker yerine doğal tatlandırıcı bitkiler kullanıyorlar.

plus kitchen (4)

Hala size çok da değişik bir konsept gibi gelmedi mi? Asıl farklılıkları yiyecek ve içecekleri sunuş şekilleri. Tüm bunlar cam kavanozlar içerisinde servis ediliyor. Klipsli kapaklı cam kavanozunuzun kenarına iliştirilmiş tahta çatal-bıçak ya da kaşık ile dilerseniz yiyeceğinizi paket olarak yanınızda da götürebilrisiniz. Ya da mekanda tükettikten sonra bu kavanozlarınızı yine de yanınızda götürebilirsiniz.plus kitchen (3)

Ben en çok kahve fincanınızı saran mantar bardaklıkları (sleeve) yaratıcı buldum ve beğendim.

plus kitchen (8)

Mekan işletme yöneticiliği birçok insanın hayallerini süslerken gerçekten yaratıcı olmayı başaranlar ve farklı konseptleri çok iyi analiz edip Türkiye’ye getirenler kazanıyorlar. Bu konsepti bizimle tanıştıranlarla Zorlu, Maslak ve Trump Towers’taki şubelerinde buluşabilirsiniz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on November 14, 2014 by in Yeme/İçme, İstanbul İçi and tagged , , , , .

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

%d bloggers like this: