TheIstanbuler

Bysteak Steak House

İşte yine önyargılarımın beni yanılttığı bir yerdeyim. Hiçbir öneri ve tavsiyeye dayanmadan, Kabasakal’ın önünden geçerken görüp gidelim dediği ve önyargılarımdan ötürü bir kaç hafta gitmeyi ötelemeye çalıştığım mekan uzun bir aradan ve iki ziyaretten sonra buraya yazmak istediğim bir yer oldu.

Tam olarak önyargı denemez aslında, lezzetlerini sevdiğim ve gitme alışkanlığı edindiğim bir mekan varsa muadili yeni yerler denemek yerine alışkanlıklarımı devam ettirmeyi seviyorum. Gerçi bu davranışım TheIstanbuler blogunun içeriğiyle de tezat düşmüyor mu düşüyor.

bysteak (3)

Uzun lafın (girişin) kısası gittim, gördüm, beğendim. Bir kere lokasyon ve ortam olarak ben burdayım diye bağırmıyor. Borsa’ya yakın ama Reşitpaşa’nın arka sokaklarında gizli saklı köşelerden bir tanesi olmuş. Servis ortaklardan Oğuz Bey tarafından yapılıyor. Sizi karşılayan, servis yapan, uğurlayan hep kendisi.

Mekanın içi çok büyük değil, 6-7 adet 4’er kişilik ve bir de daha büyük gruplara uygun olabilecek tam mutfağın önünde devasa ahşap bir masası bulunuyor.

bysteak (1)

Kırmızı soğanlı ve parmesanlı domates salatası steakhouse’ların vazgeçilmezi oldu. İyi ki de oldu, etin yanına çok yakışıyor. Bunun yanı sıra manda yoğurdu servisi yapıyorlar, hatta bitiremezseniz kalanını eve götürmek için hemen paket havası imkanı da mevcut. Baharatlı patates kızartmasını artık yazmıyorum bile.

Köftesinden, bonfilesine; lokumundan T-Bone steak’ine kadar etleri denedik ve beğendik. Menüde şaşlık olmaması beni biraz burduysa da yediklerimden memnun kaldım. Şarap menüsü de oldukça geniş, tek bir markayla anlaşmak yerine birçok alternatif sunuyorlar. Fiyatlar bir gıdım yüksek diyebiliriz, ancak ana cadde üzerinde yer alan ve sipariş vermezseniz zorla önünüze yemekler yığan diğer ünlü steakhouse’lardaki kibiri ve gerginliği yaşamamak için katlanmaya değer bulabilirsiniz.

bysteak (2)

Ve tabi ki tatlı! Yine bilen biliyor şekersiz hayata geçtiğimden beri mekan ziyaretlerime grupla gitmenin avantajlarından faydalanıyorum. Baklava ya da çikolatalı katmer en çok tercih edilen lezzetler. Ancak yine de orijinal katmerin hastasıysanız, bu yenilik çok da size göre olmayabilir.

Bir de Bysteak deyince aklımda kalan görüntü; Oğuz Bey’in servis sırasında tüm etlerin üzerine sanki bir sihir ekliyormuş gibi tuz ve baharat karışımını serpme hareketi. Çok havalı oluyor:)

http://www.bysteak.com/

0212 323 59 14   –   0532 296 11 78

Doğanevler Caddesi No.68 Reşitpaşa, İstanbul

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on November 27, 2015 by in Yeme/İçme, İstanbul İçi and tagged , , , , , , , , , , , .

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

%d bloggers like this: