TheIstanbuler

Mittag

Bu bir sahalara dönüş yazısı olacaktı. İçerik de tamamen farklı. Ancak 3 yıldır haftada en az 2 kere önünden geçtiğim ve bir ara buraya geleyim dediğim; son 1 yıldır hemen yanı başında çalışmaya başladığım ancak yine de fırsat yaratamadığım; sonunda Kabasakal’ın “lunch date”ine kısmet olan Mittag’a değerdi.

Reşitpaşa’nın Reşitpaşa olacağını (kanımca daha da olacağa benziyor) ta ilk zamanlarda keşfeden mekanın sahibi ve şefi Fatma Hanım MSA mezunuymuş. Hem serviste hem mutfakta görev alıyor; mekanı gerçekten sevdiği ve keyifle çalıştığını da enerjisi ile hissettiriyor.

Girişte ufak bir terası bulunan mekana adım attığınızda mahalle havasından bir anda sıyrılıyorsunuz. Hava çok sıcak olduğu için ben iç mekanı tercih ettim, iyi ki de etmişim, asıl eğlence içeride. Açık mutfak olayı cafe/restaurantlar için risklidir (mekan yemek kokabilir) Bu riski bir şekilde bertaraf ettikleri gibi güzel kareler sağlayan dekorasyonu  ile gerçekten bölge için iyi bir alternatif. Üstelik sadece öğle yemekleri için değil öğrendiğime göre konsept akşamları da ünlüymüş. Bir de hafta sonu kahvaltıları.

Gelelim biz neler yedik kısmına. Haftalık mevsim yemekleri seçenekleri olsa da ben menünün “Kaseler” bölümünden Susamlı Bonfile Kase tercih ettim ve bayıldım. Başlangıç için gelen Fırında Kabak da zengin dursun diye içine her türlü malzemeden konulan cinsten değil sadece kabağın tadıyla lezzeti zenginleşsin denilen cinstendi. Kabasakal ise her zaman, her yerde ve özellikle lezzetlisi zor bulunan Wiener Schnitzel denedi.

img_2052.jpgimg_2053.jpg

Bir kere de menünün tamamını denemek mümkün değil. Bu nedenle mutlaka bir kere daha bir kere daha gidilmeli. Tatlı seven ve yiyenlere not: Yanık Cheesecake‘i bir şehir efsanesiymiş.

Hmm, bir de sanırım herkes “Mittag Nedir?” diye soruyor, duvardaki pano’ya “Gün Ortası!” cevabını eklemişler 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on July 16, 2019 by in Yeme/İçme, İstanbul İçi and tagged , , , , , , , , .

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

%d bloggers like this: